Nezařazené

Projekt POMÁHAT s radostí


Pomoc je potřeba všude, stačí se kolem sebe rozhlédnout.

Projekt POMÁHAT s radostí v současné době pomáhá:

Klokánku v Teplicích, kde je potřeba materiální pomoc – především hygienické potřeby (pleny, vlhčené ubrousky, ale i masti na opruzeniny, dětská mýdla a celkově dětská kosmetika), prostředky na praní a mytí, výtvarné potřeby a celkově, co udělá dětem radost, trvanlivé potraviny, sušenky, šťávy apod.

Azylovému domu pro matky s dětmi v Hradci Králové, kde je potřeba především dětská kosmetika a větší plenky pro děti.

Nemocnému Aleškovi Jonštovi, který má neuroblastom 4. stádia a v současné chvíli potřebuje především plenky velikosti 5 (Pampers zelené, Lidl, Dada – z jiných se osypal), Excipial na mazání, Sudocrem, Bepanthen na opruzeniny, na mytí dětskou kosmetiku Uriage, Sebamed nebo jinou kosmetiku pro citlivou pokožku. Seznam potřebných věcí se mění s aktuální potřebou.

Nemocné Vanessce Sirkovské, která se narodila s vývojovou srdeční vadou, která se odborně nazývá pulmolární artrézie s defektem komorového septa, spolu s hypoplazií plicního krevního řečiště. Stručně řečeno, vlivem nevyvinuté srdeční tepny tzv. plicnice, která vede odkysličenou krev ze srdce do plic, dochází k nedostatečnému okysličování organismu. V této chvíli je pro ni potřeba zejména UM Hipp 2, dětské přesnídávky, dětské kaše Nutrilon, plenky Bella Happy od 4 kg, oblečení ve velikosti 62 a 68.

Nemocnému Matyáškovi Kolmanovi, kterému byla diagnostikována spina bifida, meningomyelokéla, hydrocefalus, Arnold-Chiariho malformace a hypotonie. Při narození měl rozštěp páteře, mozkomíšní mok se mu nevstřebává, proto má utlačený a poškozený mozek. Sbírají se pro něj víčka – více informací naleznete ve skupině Víčka pro Matyáška. Pomoci mu můžete ale také finančně. Pokud chcete Matyáškovi přispět, můžete na bankovní účet Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové:  478437033/0300. Uveďte variabilní symbol 5216 nebo do poznámky k platbě napište – Matyáš Kolman.
Více informací se o něm můžete dočíst například v rozhovoru s jeho maminkou.

Charitě Na počátku v Brně, která pomáhá těhotným ženám a maminkám s malými dětmi v těžkých životních situacích.

Děti by moc potřebovaly:
– oblečení od 0 do 12 let
– boty velikost 28 – 35
– dětské pleny všech velikostí, jednorázové podložky, vlhčené ubrousky
– kojenecké mléko
– látkové pleny, rychlozavinovačky, dětské osušky, bryndáky
– fusaky do kočárku, dětské deky
– kojenecké lahve + savičky
– dětská vanička, dětská kosmetika
– dětská postýlka + matrace + lůžkoviny do postýlky
– kolotoče nad postýlky
– knihy pohádek, dětská DVD
– hračky pro děti od 3 do 12 let, stavebnice, lego
– pastelky, bloky, sešity

Maminky by ocenily:
– pantofle a boty velikost 37 – 40
– těhotenské oblečení, kojící podprsenky, spodní prádlo
– poporodní vložky
– napínací prostěradla, povlečení
– nádobí (pánve, hrnce, obracečky, vařečky, nože)
– trvanlivé potraviny: cukr, sůl, olej, mouka, těstoviny, paštiky, rýže, luštěniny, masové konzervy, protlaky, sušené         kvasnice, prášek do pečiva, čaje (ovocné, bylinkové, černé), sušenky, oplatky, pečivo k dopečení.

Fakultní nemocnici v Brně – pracoviště porodnice Obilní trh, kde se starají jak o čerstvě narozená donošená miminka, tak o nedonošené drobečky. Pro svoji práci by velmi uvítali: oblečení ve velikosti 62, 56, 50 nebo menší, rychlozavinovačky – lze i použité. Dále plenky (velikost 0 a 1), dětskou kosmetiku (Hipp, Sebamed), vlhčené ubrousky (Hipp, Pampers Sensitive), jednorázové přebalovací podložky, krémy proti opruzeninám (Sudocrem, Sebamed, Hipp) – vše pouze nová nenačatá balení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *